👉 Odpowiedź Zdrowa Sowa Sp. z o.o. na nasze pytania dot. przekazu marketingowego nt. oferowanych suplementów diety.
👉 Odpowiedź producenta jest długa (link do źródłowego pisma: Odpowiedź Zdrowa Sowa), zatem przedstawimy ją tutaj w 7 częściach, przez 7 kolejnych dni, z naszym komentarzem – czytasz właśnie cz. 2
Część 2. odpowiedzi producenta Zdrowa Sowa, czyli suplementów reklamowanych przez p. Beatę Pawlikowską.
👉 Jednocześnie uprzejmie informujemy, że będziemy monitorować, czy zmiana zapisu na etykiecie Państwa suplementów została wdrożona.
👉 Nasze pytanie: Prosimy o wyjaśnienie, dlaczego piszą Państwo, że suplement Fukoidany jest „dobrym rozwiązaniem dla juniorów”, jednocześnie poniżej podkreślając, że „Produkt nie jest przeznaczony dla dzieci, (…)”?
Odpowiedź Zdrowa Sowa: „Bardzo dziękujemy na zwrócenie uwagi, w jaki sposób nasz przekaz może być rozumiany przez konsumenta. Zmodyfikujemy zapis na etykiecie, aby wprost wskazano, iż produkt nie jest przeznaczony dla dzieci do wieku 12 lat. Odniesienie się na stronie do juniorów dotyczyło młodzieży, a nie małych dzieci.
Pragniemy zauważyć, że suplement diety pn. „Fukoidany” zawiera składniki odżywcze, witaminy i minerały, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Jest to szczególnie ważne dla juniorów, którzy są w okresie intensywnego wzrostu i rozwoju. Fukoidany to rodzaj naturalnych substancji, które występują w wielu roślinach i zwierzętach. Są one odpowiedzialne za wiele funkcji biologicznych, w tym ochronę przed szkodliwymi czynnikami środowiskowymi, regulację metabolizmu i wzrostu, a także za zapobieganie chorobom. Badania naukowe nad działaniem fukoidanów mają na celu zrozumienie, w jaki sposób te substancje wpływają na funkcjonowanie organizmów żywych. Do tego celu wykorzystuje się różne techniki, w tym badania laboratoryjne, eksperymenty in vivo i in vitro oraz analizy genetyczne. W badaniach laboratoryjnych stosuje się różne rodzaje fukoidanów i obserwuje ich wpływ na komórki lub inne cząsteczki. Analizy genetyczne są stosowane do określenia, jak fukoidany wpływają na ekspresję genów i jak te zmiany wpływają na funkcjonowanie organizmu. Badania pozwalają również na zrozumienie, w jaki sposób fukoidany mogą być wykorzystywane do leczenia chorób lub zapobiegania szkodliwym skutkom środowiska. Fukoidany są szeroko stosowane w leczeniu wielu chorób, w tym chorób serca, cukrzycy, alergii, zapalenia stawów, chorób skóry i wielu innych. Fukoidany są silnymi przeciwutleniaczami, które pomagają zwalczać wolne rodniki i zapobiegać uszkodzeniom komórek. Pomagają również obniżyć poziom cholesterolu i trójglicerydów we krwi. Wykazano również, że są one szczególnie skuteczne w leczeniu infekcji bakteryjnych i wirusowych.
Źródła:
1. P. S. Chaudhari, A. S. Chaudhari, A. S. Chaudhari, „Fukoidany: właściwości farmakologiczne i terapeutyczne”, Postępy w farmacji, vol. 24, nr 1, s. 11–21, 2012.
2. S. A. Khan, M. A. Khan, „Fukoidany: właściwości farmakologiczne i terapeutyczne”, Postępy w farmacji, vol. 24, nr 1, s. 11–21, 2012.
3. M. A. Khan, „Fukoidany: właściwości farmakologiczne i terapeutyczne”, Postępy w farmacji, vol. 24, nr 1, s. 11–21, 2012.
Wyniki badań:
1. Fukoidany są skuteczne w leczeniu infekcji bakteryjnych i wirusowych.
2. Fukoidany mają silne właściwości przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe.
3. Fukoidany mają działanie przeciwzapalne i przeciwutleniające.
4. Fukoidany są skuteczne w zapobieganiu i leczeniu chorób serca i naczyń krwionośnych.
👉 Nasz komentarz: junior to w naturalnym rozumieniu dziecko. Podejrzewamy, że nie myślą tak tylko „konsumenci”, ale większość społeczeństwa. Będziemy monitorować, czy opis na etykiecie został zmodyfikowany, gdyż może on wprowadzać konsumenta w błąd.
👉 Niestety, mamy także problem ze zlokalizowaniem tych prac i prosimy o podanie numeru DOI lub hiperłącza, ew. załączenie dokumentu pdf lub skanów by móc zapoznać się z materiałami. Po wpisaniu linków do Internetu pojawia się komunikat: „No results found for…”
👉 Chcemy sprawdzić, czy dawki stosowane w eksperymentach są zbieżne z tymi proponowanymi w produkcie.
👉 Jednocześnie należy podkreślić, że posługują się Państwo informacjami nt. zastosowania fukoidanów w lecznictwie, a przypomnijmy, że suplementy diety nie mogą nosić znamion produktu leczniczego.